Slavia Prag i Ajax su večeras odigrali 1:1 u meču drugog kola ligaške faze Europa Lige.

Naš Benjamin Tahirović (21) igrao je od 42. minute za momčad Ajaxa.

Benjaminu je ovo bio prvi nastup u tekućoj sezoni. Od Sofascore je dobio ocjenu 6.6.

Tahirović je na startu sezone prebačen u rezervni tim, ali ga je trener Farioli ponovo vratio u prvi tim i večeras je dobio šansu za igru.

Večerašnji nastup raduje i selektora Zmajeva Sergeja Barbareza, s obzirom da Benjamin konkuriše za naredne utakmice protiv Njemačke i Mađarske.

Ajax je poveo protiv Slavije u 18. minuti, a strijelac gola sa bijele tačke bio je van den Boomen.

Domaći su poravnali u 67. minuti preko Choryja.

Ekipa Ajaxa je od 75. minute igrala sa igračem manje jer je Bass morao napustiti teren zbog dva žuta kartona.

Oba tima nakon dva odigrana kola imaju po četiri boda.

Slavia u narednom kolu gostuje Athletic Bilbau, dok će Ajax igrati protiv Qarabaga.