Sarajevo i Željezničar su večeras na Koševu pred 24.000 gledalaca odigrali najveći bh. derbi u okviru osmog kola PL BiH, a konačan rezultat glasio je 1:1.

Ekipa Željezničara je mogla povesti već u trećoj minuti. Krpić je pogodio prečku, a u nastavku akcije Beganović je izbacio loptu sa gol linije nakon udarca Boljevića.

Pet minuta kasnije ofanzivac Sarajeva Guliashvili je izašao sam ispred Muftića, ali golman Želje je intervenisao.

Gosti sa Grbavice su u 12. minuti zabili gol preko Markovića, ali je pogodak opravdano poništen zbog ofsajda.

Željezničar je poveo u 42. minuti. Boljević je bio strijelac nakon sjajne akcije i majstorskog dodavanja Hiroša.

Sarajevo je u prvih 15 minuta nastavka imalo tri dobre šanse, međutim mreža Muftića se nije tresla.

Bordo tim je poravnao u 62. minuti, a strijelac je bio rezervista Soldo.

Kyeremeh je u 67. minuti šutirao pored gola Muftića. Tri minute kasnije Mustafićev udarac ide pored gola.

Muftić je u 74. minuti sjajno odbranio šut Kyeremeha. Sarajevo je u 78. minuti imalo još jednu dobru priliku, ali Beganović je glavom šutirao pored gola.

Golman Želje je u 85. minuti još jednom odlično intervenisao, ovaj put je odbranio udarac Turkeša.

Bordo tim je u 91. minuti imao novu veliku priliku. Muftiću je lopta ispala, međutim Beganović je šutirao preko gola.

Za Sarajevo su igrali:

Rockov, Mehmedović, Đuričković, Unišić, Jović, Beganović, Bubanja, Lulić, Pavičić, Kyeremeh i Guliashvili.

Za Željezničar su igrali:

Muftić, Galić, Karamarko, Cavnić, Marković, Al Jaber, Karjašević, Hiroš, Boljević, Šabić i Krpić.

Momčad Sarajeva je prva na tabeli sa 17 bodova uz meč manje, dok je Željo treći sa 14 bodova.

Sarajevo u narednom kolu gostuje Širokom Brijegu, a Željo će igrati protiv Posušja.