“Stara dama” s dva gola prednosti dočekuje uzvrat na San Paolu

U prvom susretu polufinala Kupa Italije, Juventus je nakon preokreta slavio protiv Napolija s 3:1.

Gosti su poveli preko Callejona u 36. minuti i s prednošću od 0:1 otišli na odmor.

Dybala u 47. minuti s bijele tačke pogađa za 1:1, a preokret “Staroj dami” donosi bivši igrač Napolitanaca Higuain u 64. minuti.

Pobjedu Juventusa potvrdio je Dybala svojim drugim pogotkom u 69. minuti, također iz jedanaesterca.

Veznjak bh. reprezentacije, Miralem Pjanić (26), našao se u startnoj postavi domaće momčadi i na terenu je proveo cijeli meč.

Bio je među najboljim u svojoj ekipi, a statistički portal Sofascore.com ga je nagradio ocjenom 7.5.

Imao je 89% uspješnih dodavanja, 6/9 dobijenih duela, 4/6 tačnih dugih lopti, te dva presijecanja i dvije oduzete lopte.

Revanš meč je na programu 5. aprila.

NAPOMENA: Video materijali objavljeni u ovom tekstu postavljeni su na globalnim internet servisima za javno i besplatno dijeljenje video materijala. Oni nisu vlasništvo Reprezentacija.ba portala i Reprezentacija.ba portal ne odgovara za njihov sadržaj i autorska prava.