Džeko postigao 15. ovosezonski gol u Seriji A

Nogometaši Rome poraženi su na gostovanju kod Sampdorije s 2:3 u susretu 22. kola italijanske Serije A, iako su dva puta vodili.

Peres je u 5. minuti pogodio za 0:1, da bi poravnanje domaćinu u 21. donio Praet.

Roma je ponovo došla do prednosti i to zahvaljući bh. kapitenu Edinu Džeki (30), koji je zabio u 66. minuti poslije asistencije Emersona.

Džeki je to 21. ovosezonski gol za Romu, 15. prvenstveni.

Odigrao je vrlo dobru partiju, za koju je prema statističkom portalu Sofascore.com nagrađen ocjenom 7.4.

Imao je četiri udarca, od čega tri u okvir gola, a uspio je dobiti 7/11 duela.

Ipak, domaći su u nastavku za samo dvije minute došli do potpunog preokreta, na čemu prvenstveno mogu zahvaliti Murielu, koji je prvo upisao asistenciju za Schicka (71’), a potom i pogodio za pobjedu svoje momčadi (73’).

Dok je Sampdoria skočila s 16. na 13. mjesto (27 bodova), Roma je ostala na drugoj poziciji s 47 bodova, što je tri više od trećeplasiranog Napolija, kojeg večeras očekuje meč protiv Palerma.

NAPOMENA: Video materijali objavljeni u ovom tekstu postavljeni su na globalnim internet servisima za javno i besplatno dijeljenje video materijala. Oni nisu vlasništvo Reprezentacija.ba portala i Reprezentacija.ba portal ne odgovara za njihov sadržaj i autorska prava.