Lazio slavio protiv Fiorentine, veliki preokret Palerma u Genoi

U posljednja dva susreta 17. kola talijanske Serije A, pobjede su upisale momčadi Lazija i Palerma.

Lazio je na domaćem Olimpicu slavio protiv Fiorentine s 3:1, izjednačivši se bodovno s trećeplasiranim Napolijem (34 boda).

Kapitalnu prednost osigurali su mu Keita (23’) i Biglia (45+4’), da bi gosti iz Firenze u nastavku smanjili preko Zaratea (64’).

Konačan rezultat postavio je Radu u 90. minuti.

Bh. reprezentativac, Senad Lulić (30), odigrao je cijeli meč za domaću momčad, koja je imala sreće u 48. minuti, kada je jedanaesterac promašio Iličić.

Istovremeno su Genoa i Palermo na  Luigi Ferrarisu odigrali spektakularan meč, u kojem su nakon velikog preokreta slavili gosti sa Sicilije (3:4).

Domaći su poveli preko Simeonea u 4. minuti, a poravnao je Quaison tri minuta prije odlaska na odmor.

Simeone svojim drugim pogotkom u 57. minuti donosi novu prednost svom timu, a potom u 65. asistira Ninkoviću za velikih 3:1.

Palermu je trebalo svega pet minuta da se oporavi i umanji rezultat preko Goldanige, a zatim u samoj završnici napravi ono čemu se niko nije nadao.

Prvo Rispoli u 88. minuti pogađa za izjednačenje, a veliki trijumf momčadi našeg Mate Jajala (28) donosi Trajkovski na isteku regularnog dijela meča.

Bila je to tek druga ovosezonska pobjeda Palerma, koji je prekinuo niz od devet uzastopnih poraza.

Ujedno je posljednju poziciju prepustio Pescari, koja ima osam bodova, jedan manje od tima s Renzo Barbere.

Jajalo je bio starter u svojoj momčadi, a igrao je do 74. minute, kada ga je na terenu zamijenio Hiljemark.

Uspio je zaraditi i javnu opomenu u 61. minuti.