Džeko je sa dva gola donio pobjedu BiH protiv Kipra

U susretu trećeg kola grupe H kvalifikacija za SP, Bosna i Hercegovina je u Zenici pobijedila selekciju Kipra rezultatom 2:0.

Ovo je bila druga pobjeda bh. tima u tekućim kvalifikacijama.

Naša reprezentacija je imala nekoliko prilika u prvom poluvremenu, ali golova nije bilo.

Ipak, u 70. minuti Miralem Pjanić je asistirao, a kapiten Edin Džeko pogodio za 1:0.

Desetak minuta kasnije, ponovo Pjanić asistira Džeki, koji matira Panayija i postavlja konačnih 2:0.

Za BiH su igrali: Begović, Vranješ, Spahić, Šunjić, Kolašinac, Medunjanin, Pjanić, Lulić, Višća, Džeko i Đurić.

Priliku u nastavku dobili su Hajrović, Sušić i Ibišević.

NAPOMENA: Video materijali objavljeni u ovom tekstu postavljeni su na globalnim internet servisima za javno i besplatno dijeljenje video materijala. Oni nisu vlasništvo Reprezentacija.ba portala i Reprezentacija.ba portal ne odgovara za njihov sadržaj i autorska prava.