Pobjeda BiH nad Japanom

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine osvojila je Kirin Kup u Japanu nakon pobjede u finalu nad domaćom selekcijom rezultatom 2:1.

Izabranici selektora Mehmeda Baždarevića su pružili sjajan otpor i uz maksimalno zalaganje i požrtvovanost na terenu stigli do pobjede.

Reprezentacija Japana je povela sa 1:0 u 26. minuti meča, ali je bh. tim svega tri minute kasnije poravnao na 1:1 golom Milana Đurića.

Đurić je u 67. minuti postigao sjajan gol za preokret i ispostavilo se konačan rezultat, 2:1.

Naš napadač je tako na turniru u Japanu postigao četiri gola u dvije odigrane utakmice.

BiH je u finalu Kirin Kupa protiv Japana nastupila u sljedećem sastavu: Šehić, Cocalić, Šunjić, Bekić, Sušić, Vrančić, Medunjanin (C), Hajrović, Duljević, Hodžić i Đurić.

U nastavku su još priliku dobili Stevanović, Kožulj, Arežina i Kosorić.

Ovo je prvi osvojeni trofej za našu fudbalsku reprezentaciju.