BiH i Njemačka večeras od 20,45 sati u Zenici igraju duel trećeg kola grupe A3 Lige Nacija.

Za BiH od prve minute igraju:

Vasilj, Gazibegović, Katić, Barišić, Kolašinac, Gigović, Burnić, Bašić, Huseinbašić, Demirović i Džeko.

Priliku sa klupe čekat će Zlomislić, Hadžikić, Mujakić, Bičakčić, Tahirović, Kulašin, Tabaković, Omerović, Šarić, Hajradinović, Radeljić i Bajraktarević.

Za Njemačku igraju:

Nubel, Rudiger, Tah, Gross, Kimmich, Andrich, Kleindienst, Undav, Wirtz, Mittelstadt i Gnabry.

Duel u Zenici sudi Francois Letexier iz Francuske.

Meč direktno prenosi BHRT 1.

Utakmica u Zenici je počela!

2. minuta: Bit će prvi korner za BiH. Bašić je ubacio, a u nastavku akcije će biti slobodan udarac za naš tim.

4. minuta: Bašić je šutirao pred gola iz slobodnjaka.

8. minuta: Gigović je zaradio žuti karton. Gosti su izveli slobodni udarac, a Kleindienst je šutirao preko gola.

10. minuta: Džeko je centrirao, a udarac Demirovića ide pored gola.

15. minuta: Opasan napad gostiju, šut Mittelstadta odlazi iznad gola.

19. minuta: Kimmich je ubacio sa desne strane, ali lopta je završila u gol autu.

22. minuta: Rudiger je centrirao, a Katić izbacio loptu u korner. Bez opasnosti po naš gol nakon kornera.

25. minuta: Gross je šutirao pored gola Vasilja. Bila je ovo dobra šansa za goste.

26. minuta: Dobra akcija naše selekcije. Na kraju je izblokiran šut Demirovića i bit će korner za BiH.

27. minuta: Gazibegović je ubacio iz kornera, ali je sviran prekršaj u napadu.

30. minuta: BiH – Njemačka 0:1. Undav je pogodio nakon asistencije Wirtza.

32. minuta: Njemačka je zabila još jedan gol, ali je sviran ofsajd.

35. minuta: Sjajna kontra naše selekcije, na kraju je Demirović izašao sam ispred Nubela i pogodio prečku.

36. minuta: BiH – Njemačka 0:2. Ponovo je Undav pogodio.

41. minuta: Gazibegović je ubacio, ali bez opasnosti po golmana Nubela.

44. minuta: Bit će novi korner za Njemačku. Wirtz je bio sam nakon ubačaja, ali je šutirao iznad gola.

Igrat će se još jedna minuta sudijske nadoknade.

Kraj prvog poluvremena u Zenici: BiH – Njemačka 0:2.

Počinje drugo poluvrijeme. Tahirović je zamijenio Bašića.

50. minuta: BiH ima veći posjed lopte, ali bez većih uzbuđenja na terenu.

51. minuta: Undav je šutirao pored gola.

54. minuta: Nova velika šansa za Undava, ovaj put je Barišić izblokirao njegov udarac u posljednji trenutak.

58. minuta:Undav je postigao gol, ali je glavni arbitar nakon intervencije iz VAR sobe poništio pogodak zbog ofsajda.

60. minuta: Katić je izblokirao šut Wirtza.

64. minuta: Hajradinović i Šarić mijenjaju Gigovića i Huseinbašića.

66. minuta: Džeko je dobio žuti karton.

68. minuta: Gnabry je zatresao mrežu Vasilja, ali je bio u ofsajdu.

70. minuta: Izblokiran je šut Šarića, bit će korner za BiH.

70: minuta: BiH – Njemačka 1:2! Džeko je zabio nakon ubačaja Tahirovića.

73. minuta: Opasan napad BiH nakon kojeg je Šarić šutirao pored gola.

74. minuta: Tahirović je zaradio žuti karton.

75. minuta: Sada žestoki protesti našeg stručnog štaba jer glavni arbitar nije dosudio očigledan faul nad Džekom. Na kraju je Barbarezov pomoćnik Milenković dobio crveni karton.

79. minuta: Vasilj je intervenisao u posljednji trenutak.

81. minuta: Barišić je dobio žuti karton. Bit će slobodan udarac iz opasne zone za goste. Barišić zbog parnih kartona neće igrati u narednom meču protiv Mađarske.

83. minuta: Kimmich je ubacio iz slobodnog udarca, ali je na kraju sviran faul u napadu.

84. minuta: Esmir Bajraktarević ulazi u igru umjesto Dženisa Burnića.

88. minuta: Izblokiran je udarac Bajraktarevića.

89. minuta: Vasilj brani šut Kimmicha.

90. minuta: Tabaković mijenja povrijeđenog Kolašinca.

Igrat će se još pet minuta.

90+4: Demirović i Kimmich su dobili po žuti karton. Demirović neće igrati protiv Mađarske.

Kraj utakmice: BiH – Njemačka 1:2.