Hajduk je pobijedio Posušje rezultatom 1:0 u zatvorenoj trening utakmici koju su momčadi odigrale u trening opremi na pomoćnom terenu Poljuda.

Za nas je najzanimljivije da je trener Hajduka Gennaro Gattuso ponovo dao šansu Madžidu Šošiću od prve minute.

Šošić, koji je protekle sezone igrao odlično na posudbi u slovenačkom Radomlju, je igrao do 46. minute za ekipu iz Splita.

Bh. reprezentativac je prije šest dana također bio starter u trijumfu Hajduka nad Veležom od 3:0 te asistirao za jedan pogodak.

Selektor reprezentacije BiH Sergej Barbarez je zvao Šošića na posljednje okupljanje, te je krilni fudbaler i debitovao protiv Italije.

Inače, Gennaro Gattuso je igračima Hajduka dao slobodan dan u nedjelju.

Fudbaleri Hajduka u ponedjeljak putuju na središnji dio priprema u Sloveniju gdje će biti do 10. jula.

Momčad iz Splita će u Sloveniji odigrati četiri prijateljska susreta.