Sarajevo je danas u drugoj pripremnoj utakmici u Sloveniji poraženo od ukrajinskog Shakhtara rezultatom 1:4.

Shakhtar, koji će naredne sezone igrati grupnu fazu Lige Šampiona, je poveo u 12. minuti golom Sikana.

Ukrajinska momčad je u 32. minuti zabila novi gol, a strijelac je bio Kryskiv.

Ekipa Sarajeva je smanjila rezultat u 50. minuti majstorskim golom Oliveire iz slobodnjaka.

Do kraja meča Shakhtar je postigao još dva pogotka. Traore je u 67. minuti bio siguran sa bijele tačke, a trijumf je ovjerio Eguinaldo u 84. minuti.

Podsjetimo, Sarajevo je jučer u prvoj pripremnoj utakmici slavilo protiv rumunske ekipe UTA Arad rezultatom 3:1.

Izabranici Zorana Zekića će 3. jula odigrati treći pripremni meč u Sloveniji protiv Olimpije.

Sarajevo će 11. jula u prvom meču prvog pretkola kvalif. za Konf. ligu igrati protiv kazahstanskog Aktobea. Revanš je na programu sedam dana kasnije na stadionu “Asim Ferhatović Hase”.

Bordo tim će u slučaju prolaska u drugo pretkolo za protivnika imati slovačku Trnavu.