Salzburg je danas u prijateljskom meču savladao Unterhaching rezultatom 3:0, a naš Amar Dedić (22) je bio dvostruki asistent.

Dedić je počeo duel u startnoj postavi Salzburga, a njegov tim je pred sami kraj prvog poluvremena zabio dva gola.

Prvo je Daghim u 43. minuti pogodio nakon dodavanja Dedića, a dvije minute kasnije Kjaergaard postiže drugi gol za Salzburg poslije nove asistencije Amara.

Bh. reprezentativac je zamijenjen početkom drugog poluvremena.

Konačnih 3:0 za Salzburg postavlja Blak u 69. minuti.

Fudbaleri Salzburga će novi prijateljski susret igrati protiv 6. jula protiv Kuchla.

Dedić i saigrači će do kraja pripremnog perioda odigrati još dva prijateljska susreta i to protiv praške Sparte (13. juli) te Rijeke (17. juli).

Salzburg će prvi zvanični meč u novoj sezoni igrati 26. jula u okviru austrijskog Kupa protiv Dornbirna.