Odigrani su susreti posljednjeg kola u grupi F na EURO 2024.

Gruzija je priredila pravu senzaciju i slavila protiv Portugala sa 2:0 te prošla dalje. U drugom meču Turska je slavila protiv Češke rezultatom 2:1.

Portugal je zauzeo prvo mjesto u grupi sa šest bodova, druga je Turska sa istim brojem bodova, treća Gruzija ima četiri boda, a zadnja Češka bod.

Portugal i Turska idu direktno u osminu finala, a Gruzijci su prošli kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane selekcije.

Portugal – Gruzija 0:2

Kvaratskehelia je u drugoj minuti doveo Gruziju u prednost, da bi Mikautadze u 57. minuti iz penala zabio drugi gol.

Portugal: Costa, Inacio, Silva, Pereira, Dalot, Neves, Palhinha, Neto, Joao Felix, Cristiano Ronaldo i Conceicao.

Gruzija: Mamardashvili, Dvali, Lochoshvili, Kashia, Gvelesiani, Kakabadze, Kiteishvili, Kochorashvili, Chakvetadze, Kvaratskhelia i Mikautadze.

Češka – Turska 1:2

Turska je povela u 51. minuti preko Calhanogloua, a Soucek je u 66. miunti izjednačio na 1:1.

Trijumf Turskoj osigurao je Tosun u 94. minuti.

Češka: Stanek, Krejci, Hranac, Holes, Jurasek, Provod, Soucek, Coufal, Barak, Hlozek i Chytil.

Turska: Gunok, Kadioglu, Demirel, Akaydin, Muldur, Ozcan, Yuksek, Yildiz, Calhanoglu, Guler i Yilmaz.