Reprezentacija Engleske je u okviru prvog kola grupe C savladala Srbiju sa 1:0.

U prvom poluvremenu Englezi su bili bolji rival i golom Bellinghama iz 13. minute stekli prednost.

U drugom dijelu nismo vidjeli golove, Srbija je odigrala jako dobro poluvrijeme, imali su nekoliko dobrih situacija i prilika dok su Englezi jedino zaprijetili preko Kanea koji je pogodio prečku.

Engleska je imala bolji posjed lopte, 53% – 47%, oba tima su imala po šest udaraca od toga su Englezi imali tri u okvir gola, a Srbija dva.

Srbija: Rajković, Pavlović, Milenković, Veljković, Gudelj, Lukić, Milinković-Savić, Kostić, A. Živković, Vlahović i Mitrović.

Još su igrali: Mladenović, Ilić, Tadić, Jović, Birmančević.

Engleska: Pickford, Trippier, Guehi, Stones, Walker, Rice, Alexander-Arnold, Foden, Bellingham, Saka i Kane.

Još su igrali: Gallagher, Bowen, Mainoo.

Danas su još odigrana dva meča. Slovenija je iznenadila Dansku i remizirali su 1:1 dok je Nizozemska savladala Poljsku sa 2:1.

U grupi C Engleska ima tri boda, Danci i Slovenci po bod, a Srbija će svoje prve bodove tražiti u narednom meču sa Slovenijom.

Utakmica Slovenija – Srbija igra se u četvrtak, a isti dan Englezi igraju sa Danskom.