Elvedina Muzaferija (24) ostvarila je najbolji rezultat u karijeri u superveleslalomu.

Naša najbolja skijašica je danas u norveškom Kvitfjellu u okviru Svjetskog kupa zauzela fantastično deveto mjesto.

Muzaferija je u utrci superveleslaloma startala sa brojem 25, a kroz cilj je prošla sa vremenom 1:34.61.

Elvedina je danas osvojila 29 bodova i trenutno se nalazi na 24. poziciji u superveleslalomu sa 69 bodova. Najboljih 25 skijašica plasirat će se u finale Svjetskog kupa u ovoj disciplini.

Naša najbolja skijašica je već osigurala plasman u finale spusta Svjetskog kupa.

Muzaferija je u kupnom poretku na 54. poziciji sa 131 bodom.

Inače, Lara Gut-Behrami (Švicarska) je pobijedila u današnjoj utrci sa vremenom 1:33.52.

Druga je bila Cornelia Huetter (Austrija sa vremenom 1:33.64), a treća Mirjam Puchner (Austrija) sa vremenom 1:33.65.

Sutra od 11,00 sati na programu je još jedna utrka superveleslaloma u Kvitfjellu. Direktan TV prijenos utrke bit će na kanalu Eurosport.

Spomenimo da će se završnica Audi FIS Ski World Cupa održati u austrijskom Saalbachu od 22. do 24. marta.