Sheffield United našeg Anela Ahmedhodžića (24) ispao je u 1/16 finala FA Cupa nakon što je večeras poražen od Brightona sa 2:5.

Ahmedhodžić je odigrao svih 90 minuta sa kapitenskom trakom na poziciji stopera.

Bio je ovo 16. nastup Anela ove sezone u svim takmičenjima, a šesti put je bio kapiten svoje ekipe.

Prvo poluvrijeme večerašnjeg duela donijelo je četiri gola.

Gosti iz Brightona su poveli u 14. minuti kada je Buonanotte postigao gol, da bi Joao Pedro u 27. minuti udvostručio prednost.

Ipak, Sheffield United se nije predavao i do kraja poluvremena je uspio doći do poravnanja.

Prvo je Hamer u 44. minuti smanjio na 1:2, da bi Osula u osmoj minuti sudijske nadoknade izjednačio na 2:2.

Igrala se 52. minuta kada je Joao Pedro pogodio za novo vodstvo Brightona, a isti igrač u 67. minuti postiže svoj treći pogodak.

Konačnih 2:5 postavlja Welbeck u 97. minuti meča.