Fudbaleri Šturma savladali su Grazer AK sa 3:2 u osmini finala Kupa Austrije i plasirali se u četvrtfinale.

Naš Jusuf Gazibegović (23) odigrao je cijeli meč za Šturm te asistirao za vodeći gol svoje ekipe.

Igrala se peta minuta kada je Wutrich zatresao mrežu Grazera nakon asistencije Jusufa.

Cheukoua je u 31. minuti poravnao na 1:1, da bi Oberleitner u 37. minuti zabio drugi gol za Grazer.

Ipak, favorizirani Šturm u drugom poluvremenu postiže dva gola i stiže do trijumfa.

Prvo je Oberleitner u 58. minuti postigao autogol, da bi Teixiera u 84. minuti zatresao mrežu Grazera te osigurao pobjedu Šturmu.

Osim Šturma, plasman u osminu finala izborile su ekipe Salzburga, Leobena, St. Poltena, LASK-a, bečkog Rapida, bečke Austrije te Altacha.