Igman je danas u Konjicu u prvom duelu 12. kola PL BiH savladao Željezničar rezultatom 2:0.

Bila je to četvrta pobjeda Igmana u sezoni, a čak sedmi poraz Želje. Plavi su još uvijek bez boda u gostima s obzirom da imaju šest gostujućih poraza u isto toliko odigranih utakmica.

Gosti iz Sarajeva su već u 10. minuti ostali sa igračem manje. Debitant Selimović je visoko podigao nogu, udario u glavu igrača Igmana Pirića te zaradio direktan crveni karton.

Ipak, Plavi su do kraja prvog poluvremena stvorili nekoliko odličnih šansi, ali nisu uspjeli zabiti gol. Boljević je propustio dvije dobre prilike za Želju, a Rustemović u jednoj situaciji nije ubacio loptu u prazan gol.

Najbolju šansu za Igman u prvom poluvremenu imao je Denković u 44. minuti, međutim odlično je intervenisao Muftić.

Fudbaleri Igmana su u 71. minuti mogli povesti, ali Kosorić je u zadnji trenutak interevenisao ispred Ramića i Denkovića.

Momčad Igmana je povela u 78. minuti. Ahmetović je pogodio stativu, a na loptu natrčao Hebibović i zatresao mrežu nemoćnog golmana Želje.

Šest minuta kasnije Bojo je pogodio za konačnih 2:0.

Igman je nakon ove pobjede na 10. mjestu sa 12 bodova, dok Željo zauzima šesto mjesto sa tri boda više.