Finska je u meču osmog kola grupe H kvalifikacija za EURO šokantno izgubila na svom terenu od Kazahstana sa 1:2 i praktično ostala bez šansi za direktan plasman na prvenstvo.

Utakmicu u Helsinkiju sudio je najbolji bh. arbitar Irfan Peljto, a Finci su poveli u 20. minuti golom Taylora.

Ipak, Kazahstan je u 77. minuti poravnao na 1:1. Peljto je dosudio penal nakon intervencije iz VAR sobe, a Zaynutdinov je pogodio i donio izjednačenje Kazahstanu.

Isti igrač je u 89. minuti postigao novi gol i donio veliki trijumf svojoj selekciji.

Peljto je večeras sudio odlično, a pokazao je i sedam žutih kartona.

Finci su nakon ovog poraza četvrti u grupi sa 12 bodova. Izvjesno je da će igrati baraž za EURO, i to najvjerovatnije protiv Bosne i Hercegovine. BiH će u polufinalu baraža sigurno biti domaćin.

Naravno, parovi baraža zvanično će biti poznati u novembru kada se odigraju utakmice posljednjeg kola kvalif. za EURO.

Kazahstanci su treći sa 15 bodova te imaju šanse da na kraju završe na jednoj od prve dvije pozicije.

Na prva dva mjesta nalaze se Danci i Slovenci. Obje selekcije večeras od 20,45 sati igraju svoje utakmice.