Miroslav Stevanović (32) odigrao je sjajnu utakmicu za Servette i bio je najzaslužniji za novi trijumf svoje ekipe.

Fudbaleri Servettea su u zaostalom meču 17. kola švicarske lige savladali kao gosti Wintertur sa 2:1, a Miroslav je postigao gol i asistirao.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, da bi Winterthur poveo u 53. minuti preko Ardaiza.

Ipak, Stevanović desetak minuta kasnije pogađa za 1:1.

Stevanović, koji je odigrao cijeli meč, je u 77. minuti asistirao Wallsu za trijumf Servettea.

Očekivano, Miroslav je dobio i najveću ocjenu večeras. Portal Sofascore je njegov nastup ocijenio sa 7.9.

Miroslav je ove sezone zabio pet golova u svim takmičenjima te dodao isto toliko asistencija.

Ekipa Servettea je trenutno druga na tabeli sa 32 boda, dok je Winterthur na zadnjem mjestu sa 20 bodova.

Servette u narednom kolu igra veliki derbi protiv Basela.

Momčad Winterthura će odmjeriti snage sa Sionom.