Novi gol Šunjića za Stuttgart

Stoper naše nogometne reprezentacije Toni Šunjić (27) nastavio je večeras sa odličnim partijama u dresu Stuttgarta i golom odveo svoj tim u četvrtinu finala DFB Kupa.

Stuttgart je na domaćem terenu ugostio ekipu Eintracht Braunschweiga u okviru osmine finala DFB Kupa i na kraju zasluženo prošao u narednu fazu.

Gosti su vodili sa 0:1, ali je Stuttgart preko Niedermeiera u 20. minuti poravnao na 1:1. U prvom poluvremenu je Stuttgart imao priliku da se bijele tačke stigne do vodstva, no neprecizan je bio Maxim.

Regularnih 90 minuta se završilo rezultatom 1:1, pa se pristupilo igranju produžetaka.

U devetoj minuti prvog produžetka Werner je postigao gol za vodstvo Stuttgarta od 2:1.

Ipak, vodstvo je trajalo desetak minuta kada je rezervista Ademi poravnao na 2:2.

Junak pobjede Stuttgarta bio je naš reprezentativac Toni Šunjić koji je golom u 118. minuti meča postavio konačnih 3:2.