Reprezentacija Hrvatske večeras igra polufinale Mundijala protiv Argentine, a u Hrvatskoj je za The Athletic govorio Slaven Bilić, trenutno trener Watforda.
“Bio je jako ponosan trenutak kada smo pobijedili Brazil. Nakon polufinala i bronce 1998. ljudi su govorili – nikada više, nema šanse, a onda se dogodila Rusija, gdje smo stigli do finala pa su ljudi opet rekli – to je to, nema nakon ovoga. Pa sada treći put? Nevjerojatno. Ne znam koliko je reprezentacija bilo na dva polufinala SP-a u nizu, pri tome mislim i na velike države”, rekao je Bilić na početku i nastavio:
“Kako smo uspjeli? Očito smo talentirani, ali ima nešto još nešto puno važnije. Fizički i mentalno smo dobri i odlični smo u momčadskim sportovima. Košarka, rukomet, vaterpolo… U njima smo isto jedni od najboljih na svijetu. Kada se radi o suigraču, pomoći jednog drugom, kada je riječ o grupi, a ne individualcu, imamo zajedništvo i složnost.”
“Jednostavno nemamo napadača. Jedan igra za Dinamo, jedan za Hajduk, jedan za Osasunu, a četvrti je Kramarić koji je više kao drugi napadač. Daliću su prigovarali neki kada nas je vodio u Rusiji da je uspio zbog generacije, zbog Modrića, igrača. Na kraju dana je uvijek do igrača, ali oni moraju vjerovati. A to što je sada Dalić opet uspio, nema dovoljno riječi kojima bi se to opisalo. Dalić donosi smirenost, vjeru, nije glasan i jako je pametan. On donosi tu mješavinu između energije i smirenosti”, poručio je Bilić.
(Reprezentacija.ba)

FK Borac Banja Luka
HŠK Zrinjski Mostar
FK Sarajevo
FK Velež Mostar
NK Široki Brijeg
Arsenal FC
Manchester City
Manchester United
Aston Villa
Liverpool FC
FC Bayern München
Borussia Dortmund
RB Leipzig
VfB Stuttgart
TSG 1899 Hoffenheim
Inter Milan
SSC Napoli
AS Roma
Komori
AC Milan
Austrija
Bosna i Hercegovina
Rumunija
Kipar
San Marino