Saudijska Arabija priredila je najveće dosadašnje iznenađenje Svjetskog prvenstva, savladali su Argentinu sa 2:1.

Argentina je povela golom Messija sa 11 metara u desetoj minuti i tada se činilo da će Argentinci lako doći do pobjede nad Saudijskom Arabijom. Ipak, Saudijci su do kraja poluvremena pokazali da se dobro brane i da su čvrsta ekipa.

U drugom poluvremenu su pokazali i jako dobru ofanzivu. Postigli su dva gola i savladali jednog od favorita za samu završnicu Mundijala.

Na 1:1 poravnao je Al Shehri, a trijumf je donio Al Dawsari. Saudijski komentator je “jedva preživio” ovaj pogodak, a njegova rekacija postala je viralna i navijači su s oduševljenjem dočekali pobjedu totalnog autsajdera.