Belgijski prvak Gent je izborio plasman u narednu fazu Lige Šampiona, a potencijalni bh. reprezentativac Danijel Miličević je ponovo postigao pogodak

Ekipa Genta večeras je u meču šestog kola grupe H Lige Šampiona pobijedila Zenit rezultatom 2:1 i senzacionalno se plasirala u osminu finala.

Gent je poveo golom Depoitrea u 18. minuti, da bi Zenit izjednačio preko Dzyube u 65. minuti utakmice.

Ipak, gol za veliku pobjedu Genta i plasman u osminu finala Lige Šampiona postigao je potencijalni bh. reprezentativac Danijel Miličević.

Miličević je u 78. minuti fantastično savladao Lodigina i postavio konačnih 2:1.

Danijel Miličević je igrao do 82 .minute za Gent i ovo mu je bio treći pogodak ove sezone u Ligi Šampiona.

U drugom susretu grupe H, Valencija je na svom terenu poražena od Lyona sa 0:2.

Zenit je osvojio prvo mjesto sa 15 bodova, Gent drugo sa 10, Valencia je završila na trećoj poziciji sa šest, dok je Lyon posljednji sa četiri osvojena boda.