Roma naših Edina Džeke i Miralema Pjanića plasirala se u narednu fazu Lige Šampiona

Fudbaleri Rome odigrali su samo 0:0 na svom terenu protiv BATE Borisova u meču posljednjeg kola grupe E Lige Šampiona, ali su zahvaljujući remiju Bayera i Barcelone u drugom meču, izborili plasman u osminu finala.

Najbolju šansu u prvom poluvremenu imao je Miralem Pjanić kada je njegov šut iz slobodnog udarca odbranio sjajni Chernik.

Domaći su u nastavku imali nekoliko fantastičnih šansi, međutim Edin Džeko u dva navrata, Pjanić, Nainggolan te Salah nisu uspjeli postići gol.

Promašaje Rome mogli su kazniti igrači BATE Borisova, ali Szczesny je briljantno intervenisao nakon pokušaja Volodka i Mladenovića.

Edin Džeko i Miralem Pjanić proveli su svih 90 minuta na terenu u momčadi Rome.

Barcelona je osvojila prvo mjesto u grupi E sa 14 bodova, slijedi Roma sa šest koliko je imao i trećeplasirani Bayer (Roma prošla dalje zbog boljeg međusobnog duela), dok je BATE završio grupnu fazu na posljednjem mjestu sa pet bodova.