Dva omladinska bh. reprezentativca nastupila su u meču Dinama i Bayerna

Iako su u posljednjem kolu Lige Šampiona za juniore poraženi u Zagrebu od Bayerna rezultatom 0:1, juniori Dinama osvojili su prvo mjesto u grupi F i plasirali se u osminu finala.

Dinamo je imao nekoliko sjajnih prilika u ovom meču, ali gosti su golom Stefandla u 74. minuti stigli do jedine pobjede u grupnoj fazi Lige Šampiona za juniore.

Naš juniorski reprezentativac Amer Gojak (18) igrao je do 75. minute u ekipi Dinama, dok je svih 90 minuta na poziciji stopera za Bayern odigrao naš Nikola Gavrić (17).

U drugoj utakmici grupe F, Olympiacos je pobijedio Arsenal rezultatom 2:0 i tako pomogao Dinamu da osvoji prvo mjesto.

Juniori Dinama su izborili direktan plasman u osminu finala, Arsenal će kao drugoplasirani igrati play – off, Olympiacos je osvojio treće mjesto, a minhenski Bayern posljednju četvrtu poziciju.