BiH i Rumunija od 20,45 sati u Zenici igraju utakmicu drugog kola grupe 3 UEFA B Lige Nacija.

Naš tim je u prvom kolu odigrao 1:1 u gostima protiv Finske, dok su Rumuni sa 0:2 poraženi od Crne Gore.

BiH večeras igra u sljedećem sastavu:

Šehić, Sušić, Ahmedhodžić, Saničanin, Ćivić , Cimirot, Prcić, Gojak, Stevanović, Duljević i Džeko.

Priliku sa klupe čekat će Vasilj, Ćetković, Danilović, Kolašinac, Bešić, Bilbija, Prevljak, Pjanić, Hotić, Menalo, Hadžiahmetović i Miličević.

Za Rumuniju od prve minute igraju:

Nita, Manea, Rus, Chiriches, Burca, Camora, M. Marin, Cicaldau,R. Marin, Maxim i Puscas.

Duel u Zenici direktno prenosi kanal BHT1.

Utakmica je trebala početi u 20,45 sati, ali igrači nisu izašli na teren. Postoji strah od jake grmljavine u Zenici, pa glavne sudije još uvijek nisu dozvolile da igrači izađu.

Igrači su izašli na teren i u toku je intoniranje himni.

Utakmica u Zenici je počela!

2. minuta: Prvi korner za BiH. Gojak je centrirao, ali gostujuća odbrana otklanja opasnost.

4. minuta: Prcić je izveo slobodan udarac, međutim nije bilo problema za odbranu Rumunije.

6. minuta: Velika ofanziva naše selekcije. Prcić je šutirao, a lopta odlazi u korner.

7. minuta: Gojak izvodi korner, ali ponovo Rumuni sigurni u odbrani.

12. minuta: Stevanović je ubacio, ali golman Rumuna hvata loptu.

14. minuta: Džeko je centrirao, lopta odlazi u novi korner. Gojak izvodi korner, ali gosti izbacuju loptu van svog kaznenog prostora. U nastavku su Rumuni bili u kontri, međutim nije bilo potrebe da Šehić interevniše.

19. minuta: Velika greška Stevanovića. Puskas je sam izašao ispred Šehića, zaobišao našeg golmana, ali Ahmedhodžić je spasio čist gol.

21. minuta: Sjajan prodor Duljevića i centaršut u kazneni prostor Rumuna, ali lopta odlazi u korner. Gojak je izveo peti korner za naš tim, međutim Saničanin je loše šutirao.

29. minuta: Mirniji period igre u Zenici.

30. minuta: Ćivić je ubacio, lopta odlazi u korner. Prcić je izveo kornner, međutim nema opasnosti za gol Rumunije.

36. minuta: Drugi korner za Rumune, ali Ćivič izbacuje loptu iz našeg kaznenog prostora.

37. minuta: Dvije velike šanse za Rumune! Puskas je šutirao pravo u Šehića, a onda je Burca katastrofalno šutirao i lopta je otišla pored gola.

40. minuta: Stevanović ubacuje, bit će sedmi korner za BiH. Gojak je ubacio, ali udarac Saničanina ide pored gola.

43. minuta: Prvi udarac u okvir gol za naš tim. Džeko je šutirao, ali golman Rumuna brani njegov udarac bez problema.

45. minuta: Maxim je centrirao, a lopta je pogodila prečku gola Šehića.

Poluvrijeme u Zenici: BiH – Rumunija 0:0.

Počelo je drugo poluvrijeme. Trostruka izmjena u BiH. Pjanić, Hadžiahmetović i Prevljak ulaze umjesto Prcića, Cimirota i Džeke.

48. minuta: Duljević je ubacio, ali Nica hvata loptu.

51. minuta: Dobar napad našeg tima, međutim Ćivić je loše ubacio i golman Rumuna je bio siguran.

54. minuta: Napad Rumuna, na kraju Razvan Marin šutira visoko preko gola.

55. minuta: Camora je loše šutirao i lopta odlazi pored gola Šehića.

57. minuta: Duljević je bio u prodoru, ali nije najbolje centrirao i golman Rumuna ponovo hvata loptu bez problema.

59. minuta: Pjanić izvodi slobodni udarac, a lopta odlazi u korner. Nakon kornera nije bilo opasnosti po gol gostiju.

64. minuta: Udarac Hadžiahmetovića je izblokiran.

66. minuta: Ahmedhodžić je zabil gol, ali glavni sudija je dosudio prekršaj našeg stopera nad golmanom Rumuna.

66. minuta: Prevljak i Burca su dobili po žuti karton.

67. minuta: Ćivić napušta teren, Kolašinac je ušao u igru.

68. minuta: BiH vodi! Smail Prevljak je pogodio nakon asistencije Duljevića!

71. minuta: Rumuni su izveli korner, ali lopta ide pored gola.

80. minuta: Pjanić izvodi korner, međutim Hadžiahmetović nije najbolje zahvatio loptu.

81. minuta: Stevanović izlazi iz igre, dok je na teren ušao Bešić uz velike ovacije navijača u Zenici.

84. minuta: Gosti su imali slobodan udarac, ali Saničanin je izbacio loptu iz našeg kaznenog prostora i otklonio opasnost.

87. minuta: Rumuni su bili u opasnom napadu, međutim lopta je na kraju završila u rukama Šehića.

Igrat će se još četiri minute u Zenici.

91. minuta: Rumunija će imati slobodan udarac u opasnoj zoni. Cicaldau je izveo slobodnjak, ali Šehić hvata loptu.

94. minuta: Duljević je zaradio žuti karton.

Kraj utakmice! BiH je pobijedila Rumuniju golom Smaila Prevljaka!