Nakon odlične sezone u m:tel Premijer ligi Bosne i Hercegovine poziv u A reprezentaciju dobio je i najbolji strijelac domaćeg takmičenja Nemanja Bilbija.
Bilbija je za stranicu Saveza govorio o pozivu u A selekciju i selektoru Petevu.
“Utisci su jako dobri, ovdje su naša najveća imena i veoma sam ponosan što sam dio ove ekipe za junske utakmice Lige nacija. Jako se radi, dobro se radi, selektor ima neke svoje zahtjeve tako da svi ih redom ispunjavamo. Mislim da imamo jako dobru reprezentaicju, treba vjerovati u pozitivan rezultat i pobjedu, tako da jedva čekamo utakmicu u Finskoj”, kazao je Bilbija.
Bilbija je rođen 2. novembra 1990. godine u Banjaluci. Član je prvaka Bosne i Hercegovine Zrinjskog, a u karijeri je nastupao za Borac, Vojvodinu, Sarajevo, RNK Split i Gangwon.
U sezoni 2021/22. m:tel PL Bosne i Hercegovine postigao je 33 gola.
(Reprezentacija.ba)

FK Borac Banja Luka
HŠK Zrinjski Mostar
FK Sarajevo
FK Velež Mostar
FK Željezničar Sarajevo
Arsenal FC
Manchester City
Manchester United
Liverpool FC
Aston Villa
FC Bayern München
Borussia Dortmund
RB Leipzig
VfB Stuttgart
TSG 1899 Hoffenheim
Inter Milan
SSC Napoli
Juventus FC
AS Roma
AC Milan
Austrija
Bosna i Hercegovina
Rumunija
Kipar
San Marino