Na današnji dan prije tačno sedam godina selekcije Austrije i Bosne i Hercegovine su u prijateljskom meču odigrale 1:1.

Utakmica je odigrana na stadionu Ernst – Happel u Beč, a Austrijanci su poveli golom Janka u 35. minuti.

Ipak, Izet Hajrović je u 48. minuti zabio za 1:1 i ispostaviće se postavio konačan rezultat.

Ovaj duel obilježio je i sukob našeg kapitena Edina Džeke i austrijskog defanzivca Aleksandra Dragovića.

Muhamed Bešić je u 63. minuti faulirao Wimmera, da bi Dragović odgurnuo našeg reprezentativca bez ikakve potrebe.

Nakon toga u sukob se uključio i Džeko kako bi zaštitio Bešića.

Glavni sudija Kovarik iz Češke je ubrzo smirio situaciju te Dragoviću i Džeki pokazao po javnu opomenu.

Za BiH su u spomenutoj utakmici igrali Begović, Spahić, Vršajević, Mujdža, Zukanović, Bičakčić, Medunjanin, Hadžić, Pjanić, Džeko i Hajrović.

Priliku sa klupe su dobili Štilić, Bešić, Šunjić, Ibišević, Prcić i Tino Sušić.

Zmajeve je tada predvodio selektor Mehmed Baždarević.