Golman reprezentacije BiH, Vladan Kovačević, protekli vikend ubilježio je debi u poljskoj Ekstraklasi i sa nekoliko sjajnih odbrana učestvovao u pobjedu svog Rakowa.

Rakow je na gostovanju savladao Piast sa 3:2, a jedan od junaka bio je sasvim sigurno bivši golman Sarajeva.

Branio je svih 90 minuta, uspio odbraniti i udarac sa bijele tačke, a njegovu sjajnu refleksnu odbranu iz finiša susreta dijele mediji u Poljskoj.

Odbranu pogledajte ispod na 4:53.

Momčad Piasta je povela u petoj minuti preko Chrapeka, da bi Wdowiak u 43. minuti zabio za 1:1.

Sokoloswski u 66. minuti donosi novu prednost domaćinu, a četiri minute kasnije dešava se spomenuta situacija kada Vladan brani penal.

U narednom napadu Rakow je poravnao na 2:2 preko Dlugosza, da bi pet minuta kasnije Ivi iz penala zabio za preokret i pobjedu gostiju.