Fudbalska reprezentacija BiH je danas u Belfastu u meču prvog kola UEFA Lige nacija (liga B) savladala Sjevernu Irsku rezultatom 2:1.

Sjeverna Irska je imala dominaciju u prvom poluvremenu, bočni igrači su gotovo svaki napad centrirali u naš šesnesterac, ali Zmajevi su stigli do prednosti u 36. minuti.

Edin Džeko je asistirao Duljeviću, koji pogađa za 0:1.

I u drugom poluvremenu, Sjevernoirci su nastavili sa dominacijom na terenu i većim posjedom lopte, promašili nekoliko dobrih prilika, a kazna je stigla u 64. minuti.

Sarić je iskoristio veliku grešku domaćih i udvostručio prednost.

Konačnih 1:2 postavio je Grigg u 93. minuti.

Sjeverna Irska je imala čak 24 udarca (BiH pet) te nevjerovatnih 18 kornera (BiH samo jedan).

Za našu selekciju su igrali: Šehić, Ćivić, Zukanović, Šunjić, Bešić, Cimirot, Sarić, Pjanić, Duljević, Višća i Džeko. Priliku u nastavku su dobili Krunić, Zakarić i Bajić.

BiH za tri dana (11. septembar) u Zenici u okviru drugog kola UEFA Lige nacija dočekuje Austriju.