Fudbaleri Sarajeva napravili su veliko iznenađenje u prvom susretu drugog pretkola kvalifikacija za Europa ligu odigravši 2:2 u gostima protiv italijanske Atalante.

Favorizirana Atalanta povela je u 11. minuti.

Toloi je iskoristio neopreznost odbrane bh. predstavika i pogodio za 1.0.

Atalanta je udvostručila prednost u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, kada je Mancini matirao Pavlovića za 2:0.

Izabranici Husrefa Musemića su u nastavku zaigrali hrabrije i u 67. minuti golom rezerviste Harisa Handžića smanjili na 2:1.

Pet minuta kasnije, Aladin Šišić je izjednačio na 2:2 i izazvao erupciju oduševljenja kod navijača Sarajeva, koji su u Ređio Emiliji (Atalanta u ovom gradu igra europske utakmice) bodrili svoje ljubimce.

Do kraja meča, domaći su pokušali doći do pobjede, glavni sudija je produžio utakmicu za sedam minuta, ali igrači Sarajeva su se uspjeli odbraniti i napravili veliko iznenađenje.

Revanš duel igra se za sedam dana na stadionu “Asim Ferhatović Hase” u Sarajevu, kada ćemo saznati koja će momčad izboriti nastup u treće pretkolo.