Ujpest našeg potencijalnog reprezentativca Asmira Suljića pobijedio je Puškaš u gostima sa 4:5. Igralo se pretposljednje kolo mađarskog šampionata.

Domaćini su poveli u 6. minuti preko Tischlera. Pet minuta poslije nakon kornera Suljić šutira iz prve sa 18 metara, a loptu za 1:1 u gol protivnika skreće Heris.

Već minutu poslije Suljić sada odlično prolazi odbranu Puškaša i ubacuje loptu na peterac, ali mu se asistencija iskrada. Ipak na loptu natrčava Andrić i pogađa za 1:2

Tischler poravnava u 18. minuti, a zatim u 45. minuti postiže svoj treći gol za 3:2. Ponovo izjenačava Andrić, a potom Tischler postiže svoj čak četvrti gol na meču.

Kelić u 69. minuti i Nego deset minuta poslije postavljaju konačnih 4:5 za Ujpest.

Kolo prije kraja Ujpest je peti tim šampionata.

Nakon niza odličnih partija u mađarskoj ligi i niza proglašenja za igrača kola, Asmir Suljić se opravdano nada pozivu selektora Baždarevića u reprezentaciju.