Momčadi Celtica i Astane, za koje nastupaju naši defanzivci Jozo Šimunović (23) i Marin Aničić (28), oprostile su se od daljeg takmičenja u Europa ligi.

Iako je u prvom meču 1/16 finala pred domaćim navijačima slavio s 1:0, Celtic je u uzvratu poražen od Zenita rezultatom 0:3.

Za ubjedljivu pobjedu i prolaz tima iz St. Petersburga pogađali su Ivanović (8’), Kuzyayev (27’) i Kokorin (61’).

Šimunović je odigrao cijeli meč, baš kao i Aničić za Astanu, koja je remizirala u gostima sa Sportingom, ali je zbog poraza u prvom meču okončala takmičenje.

Sporting je prije sedam dana u Astani slavio s 3:1, a večeras je u Lisabonu bilo 3:3.

Prvi su poveli domaći i to golom Dosta u 3. minuti, a izjednačio je Tomasov u 32.

Fernandes je s dva pogotka u 53. i 63. minuti riješio pitanje pobjednika, da bi gosti preko Twumasija u 80. i Shomka u 94. uspjeli izbjeći poraz.