Napadač mlade reprezentacije Austrije Arnel Jakupović (19) ove je zime iz Empolija prešao u Juventus, a danas je pružio odličnu partiju za mladi tim na debiju protiv Rome.

Igrala se 15. minuta kada je 1,86m visoki Jakupović maestralno uposlio Olivijerija, koji je doveo Juve u prednost od 0:1.

Mladi tim Rome je u nastavku preokrenuo rezultat u svoju korist i stigao do pobjede od 2:1.

Juventus će po završetku tekuće sezone moći otkupiti ugovor Jakupovića od Empolija, ukoliko ovaj mladić zadovolji kriterije struke momčadi iz Torina.

Arnel Jakupović svoje prve korake napravio je u Austriji Beč odakle ga 2015. godine odvodi engleski Middlesbrough. U Engleskoj igra dobro, pa nakon dvije godine prelazi u Empoli za 900.000 funti.

Za U21 Austriju je postigao pet golova u devet mečeva, a kako još uvijek ima vremena promijeniti sportsko državljanstvo i zaigrati za BiH apelujemo na Fudbalski savez BiH i njegovog timskog saigrača Miralema Pjanića da ga kontaktiraju jer se radi o odličnom napadaču.