Rennes osvojio bod na gostovanju kod St. Etiennea

Interesantnu utakmicu odigrali su St. Etienne i Rennes (2:2) u okviru sedmog kola francuske Ligue 1.

Pobjednika nije bilo, ali su svi prisutni na Geoffroy-Guichard stadionu mogli uživati u dobroj fudbalskoj predstavi s četiri pogotka, dva jedanaesterca i jednim crvenim kartonom.

Prvi do prednosti došli su gosti i to golom Bourigeauda u 41. minuti.

Poravnanje je uslijedilo u nadoknadi prvog poluvremena, kada je na asistenciju Perrina pogodio Gabriel.

Rennes u 53. minuti ponovo dolazi do vodstva, a strijelac je bio Khazri s bijele tačke.

Domaćinu bod spašava Bamba, koji pogađa također iz jedanaesterca u 70. minuti.

St. Etienne je susret okončao s igračem manje, jer je u 93. minuti isključen Gabriel.

Povremeni bh. reprezentativac, Sanjin Prcić (23), odigrao je kompletan meč za goste s Roazhon Parka, koji poslije sedam odigranih mečeva zauzimaju 15. poziciju s šest osvojenih bodova.