Derbi 22. kola engleskog Premiershipa igrao se večeras u Manchesteru gdje je domaći City ugostio londonski Arsenal.

Domaći su pružili slabu partiju u prvom poluvremenu. U 23. minuti susreta gosti su izborili penal, a precizan egzekutor sa bijele tačke bio je Cazorla koji je tako doveo Arsenal do vodstva od 0:1.

Početkom drugog poluvremena u igru je ušao Jovetić umjesto Milnera i City je nakon odmora bio mnogo agresivniji. No, falilo je koncentracije pri završnicama napada.

Igrao se 67. minut kada je Giroud riješio dileme oko pitanja pobjednika i postigao gol za konačnih 0:2 na Etihadu.

Najvažnije za navijače u Bosni i Hercegovini da je nakon dva mjeseca pauze, zbog povreda listova lijeve i desne noge, Edin Džeko ponovo zaigrao za Manchester City kada je u 76. minuti zamijenio Navasa.

Bio je ovo treći ligaški poraz Citya ove sezone i svakako loša uvertira za nadolazeći derbi u Londonu protiv Chelseaja.