Derbi kola Bundeslige odigran je na Bayer Areni u Leverkusenu gdje su domaći "apotekari" ugostili Stuttgart i slavili sa 2:1.

Cijeli susret za domaćine odigrao je Emir Spahić, a za goste Vedad Ibišević, koji je u ovom meču bio kapiten Stuttgarta, a zanimljivo je bilo gledati mnogobrojne duele ova dva Zmaja, koji su svoj klupski posao izvršili bespoštedno.

Stuttgart je poveo preko Leitnera koji atraktivno pogađa u 12. minuti. Bio je to prvi gol u karijeri mladog fudbalera. Petnaest minuta kasnije nakon greške odbrane Stuttgarta Kiessling izlazi sam pred gol protivnika i izravnava na 1:1, a konačnih 2:1 postavlja Derdyok u 84. minuti meča.

Gosti ne mogu nikako biti zadovoljni obzirom da su i u prošloj utakmici, onoj protiv Bayerna, poveli, pa na kraju izgubili golom primljenim u posljednjih deset minuta meča.

All Goals – Leverkusen 2-1 Stuttgart – 01-02… by all-goals-Highlights