U protekla tri dana odigrane utakmice 9. kola Premijer lige BiH. U nastavku biramo najbolji tim devetog kola Premijer lige BiH.

Golman: Vedad Muftić (Željezničar – Posušje 1:0) – Branio svih 90 minuta, imao četiri odbrane i sačuvao mrežu

Desni bek: Zoran Kvržić (Borac – Radnik 2:0) – Igrao svih 90 minuta i postigao gol

Lijevi bek: Sebastián Herrera (Borac – Radnik 2:0) – Igrao do 67. minute i postigao gol

Stoper: Ilija Mašić (Velež – Zrinjski 0:1) – Igrao svih 90 minuta

Stoper: Milan Milanović (Sloboda – Sloga 0:3) – Igrao svih 90 minuta

Vezni: Elvedin Herić (Igman – GOŠK 3:2) – Igrao svih 90 minuta i postigao dva gola

Vezni: Aleksandar Đorđević (Široki Brijeg – Sarajevo 3:3) – Igrao do 86. minute i postigao gol

Krilo: Toni Jović (Sloboda – Sloga 0:3) – Igrao svih 90 minuta i postigao dva gola

Krilo: Anel Hebibović (Igman – GOŠK 3:2) – Igrao svih 90 minuta i asistirao

Napad: Giorgi Guliashvili (Široki Brijeg – Sarajevo 3:3) – Igrao svih 90 minuta i postigao dva gola

Napad: Nardin Mulahusejnović (Velež – Zrinjski 0:1) – Igrao do 86. minute i postigao gol