Golovi prštali na sve strane

Naši A reprezentativci proteklog vikenda ponovo su igrali za svoje klubove. Prštali su golovi i u napadu i u veznom redu i u odbrani. Zabili su ih Zmajevi čak devet komada.

Srećom da je martovski termin utakmica još daleko jer je Begović na klupi Chelsea, a od odbrambenih igrača igrala su samo tri.

U veznom redu i napadu igrali su svi.

Evo kako su i koliko proteklog vikenda igrali Zmajevi u klupskim dresovima.

Golmani:

Kenan Pirić (Čelik – Sloboda 0:2, BiH) – branio svih 90 minuta,

Ibrahim Šehić (Qarabag – Gabala 2:1, Azerbejdžan) – branio svih 90 minuta,

Asmir Begović (Chelsea – Tottenham 2:1, Engleska) – rezerva,

Odbrana:

gol-ikona Sead Kolašinac (Schalke – Darmstadt 3:1, Njemačka) – 90 minuta igre + GOL,

Ervin Zukanović (Bologna – Atalanta 0:2, Italija) – 90 minuta igre,

Edin Cocalić (Club Brugge – Mechelen 6:1, Belgija) – 90 minuta igre,

Ermin Bičakčić  (Borussia M'gladbach – Hoffenheim 1:1) – rezerva,

Toni Šunjić  (Stuttgart – Nurnberg 3:1, Njemačka) – rezerva,

Emir Spahić (HSV – Werder 2:2, Njemačka) – nije nastupio zbog povrede,

Ognjen Vranješ (Krylya Sovetov – Tomsk 3:0, Rusija) – nije konkurisao za susret,

Vezni red:

gol-ikona Miralem Pjanić (Genoa – Juventus 3:1, Italija) – 90 minuta igre + GOL,

gol-ikona Miroslav Stevanović (Zrinjski – Željezničar 0:4, BiH) – 90 minuta igre + GOL,

asistencija-ikona Edin Višća (Besiktas – Istanbul 1:1, Turska) – 90 minuta igre + asistencija,

Haris Medunjanin (Bnei Yehuda – Maccabi Tel Aviv 1:0, Izrael) – 90 minuta igre,

Mato Jajalo  (Palermo – Lazio 0:1, Italija) – 90 minuta igre,

Gojko Cimirot (PAOK – Atromitos 3:4, Grčka) – 90 minuta igre,

asistencija-ikona Danijel Milićević (Gent -Kortrijk 3:0, Belgija) – igrao do 70. minute + asistencija,

zuti-karton Rade Krunić (Empoli – Milan 1:4, Italija) – igrao do 68. minute + žuti karton,

zuti-karton Senad Lulić (Palermo – Lazio 0:1, Italija) – igrao do 64. minute + žuti karton,

Tino Sušić (Oostende – Genk 6:0, Belgija) – igrao od 46. minute,

Izet Hajrović (HSV – Werder 2:2, Njemačka) – igrao od 88. minute,

Napad:

gol-ikona gol-ikona Edin Džeko (Roma – Pescara 3:2, Italija) – 90 minuta igre + DVA GOLA,

gol-ikona Milan Đurić (Cesena – Avellino 3:0, Italija) – 90 minuta igre + GOL,

gol-ikona gol-ikona crveni-karton-ikona Vedad Ibišević (Hertha – Mainz 2:1, Njemačka) –  igrao do 74. minute + DVA GOLA + dva žuta kartona (crveni).