Hapoel je u zanimljivom susretu punom preokreta savladao Sheriff

U utakmici drugog pretkola Lige Šampiona, izraelski Hapoel Beer Sheva pobijedio je moldavski Sheriff rezultatom 3:2.

Gosti su poveli golom Ivančića u 22. minuti poslije asistencije nekadašnjeg bh. reprezentativca Zorana Kvržića.

Sheriff je od 26. minute igrao sa igračem manje zbog isključenja Alitija, a dvije minute kasnije Bouzaglo nije iskoristio jedanaesterac za Hapoel.

Ipak, Ogu je u 43. minuti izjednačio na 1:1, da bi Barda iz penala u 52. minuti pogodio za vodstvo Hapoela od 2:1.

Brezovec je u 64. minuti postigao pogodak za 2:2, ali pobjedu Hapoelu donio je Radi u 90. minuti iz još jednog penala.

Bh. reprezentativac Mateo Sušić odigrao je cijeli meč za Sheriff i nosio kapitensku traku.

Zoran Krvžić je također proveo svih 90 minuta na terenu za moldavski momčad, dok je nekadašnji mladi bh. reprezentativac Amer Dupovac igrao od 46. minute.