Esmir Bajraktarević (19) je prošle sedmice oduševio na debiju za A selekciju BiH protiv Nizozemske, a sa dobrim igrama nastavio je i u svom New Englandu.

Njegov klub je izgubio meč u okviru MLS-a od Orlanda sa 0:3, a Esmir je igrao od 58. minute te bio drugi najbolje ocijenjeni igrač svoje ekipe.

Amerikanci dijele i snimak majstorskog driblinga Esmira u drugom poluvremenu. Naš ofanzivac je jednim potezom izbacio dva protivnička igrača, namjestio šansu svom saigraču koji nije uspio zabiti gol.

Inače, Bajraktarević je od Sofascore ocijenjen sa 6.9. Bolji od njega u New Englandu bio je samo Yusuf sa ocjenom 7.3.

Esmir je imao 100 posto tačnost dodavanja (10 od 10), dva ključna dodavanja, dva osvojena duela, jednu kreiranu veliku priliku te jedan udarac.

Ovo mu je bio 24. nastup ove sezone u svim takmičenjima. Zabio je dva gola i jednom asistirao.