Sarajevo je večeras na Koševu pred 8.500 gledalaca u meču prvog kola PL BiH pobijedilo Slobodu rezultatom 3:1.

Gosti iz Tuzle su poveli u 21. minuti golom Husejinovića iz penala.

Prethodno je glavni arbitar Antoni Bandić nekoliko minuta gledao VAR snimak te procijenio da je prekršaj u kaznenom prostoru Sarajeva bio za najstrožiju kaznu.

Sarajevo je poravnalo u devetoj minuti sudijske nadoknade preko Guliashvillija također sa bijele tačke.

Bandić je ponovo gledao VAR snimak te dosudio najstrožiju kaznu jer je jedan igrač Slobode igrao rukom u svom kaznenom prostoru.

Ekipa Sarajeva je u 58. minuti stigla do preokreta i vodstva, a strijelac je bio Đorđević.

Antoni Bandić je u 69. minuti dosudio drugi penal za Sarajevo jer je Hadžanović igrao rukom, a Čataković je bio siguran i zabio za 3:1.

Do kraja utakmice Sarajevo je imalo još nekoliko dobrih prilika, ali rezultat se nije mijenjao.

Fudbaleri Sarajeva su na kraju imali 27 udaraca, dok je Sloboda šest puta zaprijetila golu tima sa Koševa.

Sarajevo u narednom kolu gostuje Slogi Meridian, a Sloboda će na Tušnju dočekati Posušje.