Utakmica osmine finala EURO 2024 između Njemačke i Danske bila je prekinuta u 37. minuti zbog jake grmljavine.

Naime, glavni arbitar Oliver je odlučio da privremeno prekine duel kod rezultata 0:0 zbog kiše, grada i jake grmljavine.

Igrače oba tima je poslao u svlačionice, a kiša u Dortmundu pada sve jače i jače.

Susret je nastavljen poslije 20-ak minuta pauze, a Njemačka je golovima Havertza i Musiale stigla do trijumfa od 2:0 te se plasirala u četvrtfinale.

Njemačka:

Neuer, Kimmich, Rüdiger, Schlotterbeck, Raum, Kroos, Andrich, Musiala, Gündogan, Sané i Havertz.

Danska:

Schmeichel, Christensen, Vestergaard, Andersen, Mæhle, Hojbjerg, Delaney, Bah, Eriksen, Hojlund i Skov Olsen.

Njemačka je u četvrtoj minuti zabila gol preko Schlotterbecka, ali je glavni sudija poništio pogodak jer je prethodno Kimmich napravio faul u napadu.

Selekcija Njemačke je nakon toga imala nekoliko velikih šansi, međutim na golu Danske je briljirao fenomenalni Scemeichel.