Reprezentacija Njemačke je večeras u Dortmundu u meču osmine finala EURO 2024 pobijedila Dansku rezultatom 2:0 i plasirala se u četvrtfinale.

Njemačka je postigla gol u četvrtoj minuti preko Schlotterbecka, ali je glavni sudija Oliver poništio pogodak jer je prethodno Kimmich napravio prekršaj u napadu.

Selekcija Njemačke je u nastavku imala nekoliko sjajnih prilika, međutim odlično je branio golman Schemichel.

Sudija Oliver je u 37. minuti morao prekinuti utakmicu zbog velikog nevremena i jake grmljavine.

Meč je nastavljen poslije 20-ak minuta prekida, a do kraja prvog poluvremena obje momčadi su imale po jednu dobru šansu, ali su se istakli golmani Neuer i Schemichel.

Igrala se 48. minuta kada je Andersen savladao Neuera, ali je gol poništen zbog ofsajda.

Njemačka je do prednosti stigla u 53. minuti. Oliver je nakon intervencije iz VAR sobe svirao penal, a siguran sa bijele tačke bio je Havertz.

Domaćin prvenstva je do drugog pogotka stigao u 68. minuti kada je sjajni Musiala pogodio za 2:0 i ispostaviće se postavio konačan rezultat.

Nijemci su u sudijskoj nadoknadi postigli još jedan gol, ali je sudija Oliver poništio pogodak Wirtzu zbog ofsajda.

Spomenimo da je četvrti sudija na večerašnjem dvoboju bio naš Irfan Peljto.

Njemačka će u četvrtfinalu igrati protiv Španije ili Gruzije.

Njemačka: Neuer, Raum, Schlotterbeck, Rudiger, Kimmich, Andrich, Kroos, Gundogan, Sane, Musiala i Havertz.

Još su igrali Can, Fullkrug, Wirtz, Henrichs i Anton.

Danska: Schmeichel, Andersen, Vestergaard, Christensen, Bah, Maehle, Delaney, Hojbjerg, Skov Olsen, Eriksen i Hojlund.