Mađarski Ferencvaros sinoć je savladao domaći Nyiregyhaza sa 2:1 i izborio finale Kupa Mađarske.

Nyiregyhaza je poveo u 68. minuti golom Kovacsretija. Na 1:1 poravnao je Cisse u 85. minuti, a preokret je donio Sevikyan u 89. minuti meča.

Eldar Ćivić je igrao do 80. minute. Stjepan Lončar je ušao u 46. minuti, a Kenan Kodro u 76. minuti susreta.

Bešić i Gojak nisu bili u konkurenciji.

U finalu Kupa Ferenc će igrati protiv Paksa. Meč je na rasporedu 15. maja.

Ferencvaros je u subotu osvojio titulu prvaka Mađarske, svoju 35. u historiji.

Ćiviću je ovo peta titula sa Ferencvarošem, Bešiću treća, Gojaku i Lončaru druga, a Kodri prva.

Eldar Ćivić je ove sezone odigrao 30 utakmica, postigao je jedan gol i dodao tri asistencije.

Muhamed Bešić je igrao 13. puta, Stjepan Lončar je na 24 utakmice postigao šest golova i dodao šest asistencija, dok je Gojak igrao na samo deset mečeva.

Kodro je u Ferenc stigao u januaru, a ukupno je za Ferenc i Fehervar odigrao 32 utakmice. Postigao je 12 golova.