Bivši bh. reprezentativac Ervin Zukanović (36) odigrao je svih 90 minuta u pobjedi Asteras nad Arisom od 3:2.

Bio je to duel 16. kola grčke Superlige, a trijumf Asterasu donijeli su dvostruki strijelac Miritello (45. i 52. minuta) te Munafo (61. minuta).

Pogotke za gostujući tim postigli su Moron (8. minuta) i Suleymanov (14. minuta)

Zukanoviću je ovo bio 13. nastup ove sezone u svim takmičenjima u dresu grčkog tima. Postigao je dva gola i jednom asistirao.

Za današnji nastup od portala Sofascore ocijenjen je sa 6.7.

Dobio je dva duela sa protivničkim igračima, imao 88% tačnost dodavanja (45 od 51), a uputio je i pet tačnih dugih lopti prema svojim saigračima.

Inače, fudbaleri Asterasa su trenutno šesti sa 23 boda, dok je Aris petoplasirani sa bodom više.

U narednom kolu Asteras će igrati protiv Giannine, a Aris u gradskom derbiju dočekuje PAOK.