Najbolja bh. plivačica Lana Pudar (18) osvojila je bronzanu medalju u disciplini 200 metara delfin na Svjetskom kupu koji se održava u Berlinu.

Lana je u večerašnje finale završila sa vremenom 2:08.90, a to je bilo dovoljno za treće mjesto.

Prva je bila Yufei Zhnag iz Kine sa vremenom 2:07.11, dok je srebro osvojila Helena Bach iz Danske (2:08.74).

Inače, Svjetski kup u plivanju u Berlinu održava se od 6. do 8. oktobra i okuplja najbolje plivače i plivačice iz cijelog svijeta.

Podsjetimo, naša sjajna plivačica je nedavno na Svjetskom juniorskom prvenstvu u Izraelu osvojila tri medalje.

Dva zlata je osvojila u disciplinama 100 i 200 metara delfin, dok je srebrena bila u disciplini 50 metara delfin.

Lana je spomenutom prvenstvu izabrana za najbolju plivačicu.