Savo Milošević (50) novi je selektor reprezentacije Bosne i Hercegovine, potvrđeno je danas na sjednici Izvršnog odbora NS/FS BiH.
Izvršni odbor je potvrdio imenovanje Save Miloševića na mjesto selektora reprezentacije BiH, te će tako naslijediti Mehu Kodru.
Predsjednik Saveza, Vico Zeljković, medijima će se obratiti u 13:30 sati. Savo će biti treći selektor BiH u ovom kvalifikacijskom ciklusu.
Savo će debi na klupi Zmajeva imati 13. oktobra kada BiH gostuje Lihtenštajnu, a tri dana poslije će Zmajevi dočekati Portugal.
Milošević je u igračkoj karijeri nosio dresove Partizana, Aston Ville, Zaragoze, Parme, Espanyola, Celte, Osasune i Rubin Kazanja.
U trenerskoj karijeri je samostalno vodio Partizan i Olimpiju.
“Znam da se reprezentacija nalazi u komplikovanoj situaciji, ali od izazova nikada nisam bježao. Uostalom, tu sam i rođen, nije mi stran fudbal u Bosni i Hercegovini niti generalno prilike u i oko reprezentacije. Složit ću da je potreban kontinuitet.
Bez toga ne ide, jer, realno gledajući, niko nema čarobni štapić da nešto uradi za mjesec, dva. Da li ću insistirati na tome? Nisam u poziciji niti bilo ko može primorati nekoga na nešto. Ali, da priča mora biti ozbiljna – mora” rekao je prošle sedmice ekskluzivno Savo Milošević za Reprezentacija.ba.
(Reprezentacija.ba)

FK Borac Banja Luka
HŠK Zrinjski Mostar
FK Sarajevo
FK Velež Mostar
FK Željezničar Sarajevo
Arsenal FC
Manchester City
Aston Villa
Liverpool FC
Brentford FC
FC Bayern München
Borussia Dortmund
RB Leipzig
VfB Stuttgart
TSG 1899 Hoffenheim
Inter Milan
AC Milan
SSC Napoli
Juventus FC
AS Roma
Austrija
Bosna i Hercegovina
Rumunija
Kipar
San Marino