Zrinjski je večeras u posljednjem duelu osmog kola PL BiH poslije velikog preokreta pobijedio Željezničar rezultatom 2:1.

Domaći su od samog početka zaigrali ofanzivno, imali nekoliko velikih šansi, pogodili i prečku, ali fudbaleri Želje su nakon prvog poluvremena imali prednost.

Igrala se 31. minuta kada je Mekić ubacio, a Jašarević glavom pogodio za 0:1.

Zrinjski je u 64. minuti mogao poravnati, ali Bilbija je sa svega nekoliko metara pogodio stativu.

Nekoliko minuta kasnije golman Plavih Muftić je odlično zaustavio udarac Bilbije.

Ipak, Jakovljević je u 78. minuti postigao gol i poravnao rezultat na 1:1.

Do potpunog preokreta i pobjede Zrinjski dolazi u 92. minuti. Strijelac gola bio je Mišić.

Zrinjski je nakon ovog trijumfa sedmi sa devet bodova uz tri utakmice manje.

Željezničar, kojem je ovo bio četvrti vezani poraz, je osmoplasirani sa istim brojem bodova iz osam odigranih mečeva.

Zrinjski već u srijedu igra protiv Tuzle zaostali duel drugog kola PL BiH.

Dan kasnije Željezničar će gostovati tuzlanskoj Slobodi u okviru 1/16 finala Kupa BiH.