Veliki broj golova u italijanskoj Seriji A

Danas su na programu bile utakmice 21. kola italijanskog šampionata, a naša tri reprezentativca su nastupila za svoje ekipe.

Lazio je nakon preokreta ubjedljivo savladao na svom terenu Chievo rezultatom 4:1.

Gosti su poveli preko Cesara u petoj minuti, ali Lazio je u drugom poluvremenu odigrao sjajno i do vrha napunio mrežu Bizzarrija.

Candreva je u 66. minuti iz penala izjednačio na 1:1, da bi Cataldi u 72. minuti pogodio za vodstvo Lazija od 2:1.

Igrala se 81. minuta kada Candreva postiže treći pogodak za Lazio, a konačnih 4:1 postavio je Keita u posljednjim trenucima utakmice.

Bh. reprezentativac Senad Lulić je proveo svih 90 minuta za Lazio na poziciji lijevog beka i dobio žuti karton.

Domaći poraz Sampdorije

Za razliku od Lulića, Ervin Zukanović nije imao razloga za zadovoljstvo s obzirom da je njegova Sampdoria poražena na svom terenu od Napolija sa 2:4.

Strijelci za goste bili su Higuain, Insigne, Mertens i Hamsik, dok su Correa i Eder pogađali za Sampdoriju.

Zukanović je odigrao cijeli meč za Sampdoriju na poziciji stopera.

Spomenimo da je Sanjin Prcić igrao od 80. minute za Torino koji je poražen od Fiorentine sa 0:2, a potencijalni bh. reprezentativac Mato Jajalo odigrao je kompletan susret u trijumfu Palerma nad Udineseom od 4:1.

Večras se igra posljednji meč 21. kola između Juventusa i Rome naših Miralema Pjanića i Edina Džeke.